Czaplinek na wakacje lub weekend

Czaplinek to dzisiaj miejsce, do którego rokrocznie zjeżdżają się wszelcy entuzjaści sportów wodnych oraz przyrody. To miejsce jest wprost idealne dla… Właśnie dla kogo i dlaczego? 

Na samym wstępie warto powiedzieć, gdzie właściwie leży Czaplinek. Wbrew pierwszemu skojarzeniu, które pojawia się, kiedy mówimy o żeglarstwie, Czaplinek wcale nie leży ani na Mazurach ani nad morzem. Położony jest zaś w północno-zachodniej Polsce, w powiecie drawskim, pomiędzy jeziorami Drawsko a Czaplino. Swojej lokalizacji Czaplinek zawdzięcza to, że nie ma tam tłumów turystów. Jednocześnie zaś nie można w żadnym stopniu powiedzieć o nim, że to „wiocha”. W Czaplinku bowiem znajduje się przede wszystkim rozbudowana baza noclegowa. Znajdziemy tutaj zarówno noclegi na polu namiotowym, w pensjonacie czy pole campingowe. Jak szukać? Najlepiej jest wpisać w wyszukiwarkę hasło „Czaplinek noclegi” i wybrać odpowiadającą nam ofertę. Nie należy także specjalnie się martwić, jeżeli nasz wyjazd jest spontaniczny i nie mieliśmy czasu załatwić noclegu, po przyjeździe na pewno znajdziemy wiele wolnych miejsc.

Pozostaje zatem pytanie: dla kogo idealny jest Czaplinek? Przede wszystkim dla wszystkich, którzy fascynują się sportami wodnymi. Warto bowiem wiedzieć, że okoliczne jeziora idealnie nadają się do żeglarstwa zarówno do jego nauki, jak i do szlifowania swoich umiejętności przez doświadczonych żeglarzy. Ponadto można tam również pływać kajakiem albo wypożyczyć łódkę. To jednak nie koniec atrakcji, mało kto bowiem wie, że w tych jeziorach możemy także nurkować! To bez wątpienia będzie wspaniała przygoda! Co więcej jest to też znane miejsce wśród osób zajmujących się windsurfingiem! Warto także trochę powędkować i spróbować złowić królową tutejszych wód, sielawę. Nawet jeśli nie próbowaliśmy wcześniej wędkować, warto, bo może okazać się to początkiem naszej pasji.

Dla osób, które mają ochotę trochę odpocząć, lecz jednocześnie spędzić ten czas nad wodą, idealny będzie rejs stateczkiem spacerowym po Drawsku. Ponadto Czaplinek to idealne miejsce dla miłośników przyrody, a w szczególności dla ornitologów. Znajduje się tutaj bowiem Drawski Park Krajobrazowy, w którym rośnie aż 695 przeróżnych gatunków roślin naczyniowych, wiele przepięknych olch i innych drzew lubiących wilgotniejszą glebę. Ponadto bytuje tu wiele gatunków ptaków. Nawet ci, którzy do tej pory nie interesowali się ornitologią, będą na pewno zachwyceni klangorem żurawi o świcie albo zrywającymi się do lotu kormoranami. Podsumowując, każdy, kto chciałby odpocząć trochę od zgiełku wielkich miast, spróbować swoich sił w sportach wodnych oraz zrelaksować się, patrząc na piękną przyrodę, powinien pojechać do Czaplinka!

1 komentarz

  1. Tyle mam pracy, a tak mi się marzy taki dłuższy nocleg i odpoczynek w Czaplinku nad tymi wspaniałymi jeziorami i pośród lasów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>