Dlaczego warto jest wybrać się na wakacje do Rowów?

Marzysz o udanym urlopie nad morzem? Dlaczego nie wybrać się do maleńkiej miejscowości Rowy? Niewielka wioska niegdyś utrzymywała się głównie z działalności rybackiej, dzisiaj głównym źródłem dochodu tutejszych mieszkańców jest właśnie turystyka. Zdecydowanie możemy wyliczyć kilka zalet tych stron, które sprawiają, że pobyt w Rowach należy do udanych i miło wspominanych jeszcze długo po powrocie do domu.

Rowy to świetne miejsce zarówno dla rodzin z małymi dziećmi, osób starszych, które za wszelką cenę chcą uniknąć tłoku, hałasu i gwaru, ale z pewnością odnajdą się tutaj także ci, którzy są otwarci na nowe znajomości. Baza noclegowa w tej wiosce jest dobrze rozbudowana – każdy znajdzie coś dla siebie. Komfort i wygodę w dogodnej cenie oferują liczne ośrodki wypoczynkowe. Obiekty noclegowe w Rowach oferują warunki, które pozwolą wypocząć każdemu turyście.

Do głównych atrakcji Rowów należą fantastyczne warunki lecznicze. Na poprawę kondycji i zdrowia liczyć tutaj może każdy, kto spędzi odpowiednią ilość czasu na powietrzu, zwłaszcza spacerując bądź udając się na wyprawy rowerowe. Okolica zdecydowanie do tego zachęca – na prawo od Rowów znajduje się urocze jezioro Gardno. Dodatkowym atutem są też ruchome wydmy, na jakie możemy się wspiąć w pobliskiej Łebie. Poza tym warto podkreślić, że Rowy należą do kultury kaszubskiej, co skutecznie odróżnia ten region od wielu innych, występujących w naszym kraju.

Rowy to miejscowość, którą chętnie odwiedzają nie tylko Polacy, ale również goście z zachodniej granicy. Stosunkowo niskie ceny, smaczna kuchnia, czysta plaża, na której starczy miejsca dla wszystkich, dopisująca pogoda – to wszystko sprawia, że Rowy z roku na rok zyskują na popularności. W tym regionie koniecznie trzeba skorzystać z usług wypożyczalni gokartów. Ten rodzaj rozrywki na pewno przypadnie do gustu dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym. Warto także wybrać się do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. To okazja do spotkania z tutejszą historią oraz kulturą regionu. Dowiemy się wiele o tym obszarze, a z pewnością niejedna informacja szczerze nas zaskoczy. Rowy są miejscowością o bogatej historii, położone w rewelacyjnych okolicznościach przyrody. Oprócz tego oferują ciszę, spokój, które mogą okazać się balsamem dla duszy. Warto jest wybrać właśnie tę miejscowość do spędzenia swojego urlopu.

1 komentarz

  1. Mnie urzeka w Rowach spokój i cisza, jakie tam panują poza sezonem, kiedy nie w Rowach prawie żadnego turysty, dlatego zwykle planuję swoje urlopy poza sezonem, najchętniej jesienią albo zimą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>