Grzybowo – idealne miejsce do wędkowania

Grzybowo to niezwykła miejscowość, która na stałe wpisała się na mapę najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce. Wieś ta położona jest w województwie zachodniopomorskim. Świetna lokalizacja, piękna plaża oraz wiele ciekawych obiektów turystycznych, sprawia że co roku przyjeżdżają tutaj tłumy turystów, którzy pragną odpocząć od miejskiego zgiełku i hałasu. Ze względu na duże zainteresowanie, została stworzona baza noclegowa, w której możemy odnaleźć zestawienie ofert hoteli, pensjonatów oraz gospodarstw agroturystycznych (na stronie Meteora). Dzięki temu każdy turysta może odnaleźć dla siebie odpowiednie miejsce do odpoczynku, zgodnym z  jego wymaganiom komfortowym oraz finansowym.

Grzybowo dzięki swojej nadmorskiej lokalizacji ma dostęp do kąpieliska rozciągającego się na długości ponad 700 metrów. Przy nim możemy odnaleźć piękną, czystą plażę o charakterze piaszczystym, na którym co roku odbywają się zawody w zbieraniu bursztynów oraz wyjątkowych muszelek. Przy niej funkcjonuje wiele lokali gastronomicznych, w których każdy wczasowicz może się posilić. Przy kąpielisku tym funkcjonuje stanowisko ratowników wodnych, którzy czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich wczasowiczów.

Ogromnym zainteresowaniem na terenie Grzybowa cieszy się dziedzina jaką jest wędkarstwo. Nieopodal tej pięknej miejscowości możemy odnaleźć jezioro Resko oraz liczne rzeczki, w których bytuje wiele ciekawych gatunków ryb. Każdy chętny wędkarz, który nie posiada karty zezwalającej na połowy może ją nabyć w funkcjonujących punktach wędkarskich przy brzegach jeziora. Okoliczne rzeki są miejscem naturalnego występowania szczupaków, węgorzy, płoci, kiełbów, troci, sandacza oraz wielu innych unikatowych gatunków. Istniejący tutaj klub wędkarski co roku organizuje zawody. Istnieje również możliwość wędkowania z łódki, jednak jest to bardzo niebezpieczne, dlatego też większym zainteresowaniem cieszy się zarzucanie żyłki z brzegu plaży, które odbywa się głównie nocą. W położonym nieopodal Grzybowa, Dźwirzynie organizowane są zawody wędkowania z łodzi. Wędkarze biorący w nich udział ścigają się z połowie dorsza. W miejscach objętych ochroną przyrody, taka atrakcja jest zabroniona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>