Jurgów – mała wieś z licznymi zabytkami

Urlop, to czas, który chcemy spędzić w wyjątkowy sposób. Marzy nam się piękna miejscowość, w której nie tylko będziemy mogli wypocząć, ale i będzie okazja do odwiedzenia wyjątkowych zabytków i skorzystania z ciekawych atrakcji. Odchodzi już moda na szalony wypoczynek w nadmorskiej miejscowości, na rzecz mniejszych kameralnych kurortów. Żeby taki znaleźć powinniśmy popytać znajomych lub zapoznać się z opiniami innych turystów. Nie można przecież decydować się na wyjazd nie znając charakteru miejsca, do którego zamierzamy się udać. Po podjęciu decyzji koniecznie zajmijmy się rezerwacją kwatery, w ten sposób możemy sobie obniżyć rachunki i zapewnić bezstresowy wyjazd. Dobrze jest też zapoznać się z ofertą turystyczną w danym mieście, w taki sposób, aby móc wcześniej nakreślić sobie zarys pobytu.

Jurgów, to mała wieś, położona w województwie małopolskim, w gminie Bukowina Tatrzańska, która już od jakiegoś czasu przyciąga spore grono turystów i to nie tylko na śnieżne szaleństwa. Miejscowość staje się coraz bardziej znana, jako dobry cel podróży w sezonie letnim. Wszystko to za sprawą ciekawych możliwości spędzenia czasu. Można tu bowiem skorzystać z term, które posiadają liczne zjeżdżalnie i inne atrakcje, które przypadną wszystkim do gustu. Gra w kręgle również jest możliwa, a dla lubiący historie jest cała masa okazji do poszerzenia swojej wiedzy. Istnieją tu przecież szałasy pasterskie, które do dziś kultywują tradycję wypasania zwierząt. Ciekawostka, którą można spotkać już w niewielu miejscach. Jest tartak, który pokazuje jak żyli ludzie w przeszłości i młyn, który był kiedyś oznaką bogactwa. Okolica najeżona jest innymi zabytkami, które warto jest zobaczyć.

Baza noclegowa należy do dobrze rozwiniętych i zapewnia komfort wypoczynku, nawet najbardziej wybrednym turystom ➔ . Natomiast sam nocleg to wydatek zaczynający się już od 40 złotych za dobę. Zaplecze gastronomiczne, może pochwalić się prawdziwymi perełkami, serwującymi lokalne przysmaki, takie jak kwaśnica, czy oscypek, w wielu różnych odsłonach, do każdej dodając, tradycyjnie kieliszek nalewki. Jadąc w góry trzeba pamiętać o rozsądnym korzystaniu z atrakcji, w taki sposób, aby czerpać z tego radość, a do domu powrócić wypoczętym i pełnym energii na kolejny rok. pamiętajmy o tym podczas każdej podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>