Malowniczy rezerwat Mewia Łacha w Mikoszewie

Co prawda Mikoszewo nie jest dużym kurortem, jednak ta piękna wieś tuż przy samym ujściu Wisły jest coraz chętniej odwiedzana przez turystów. Naprawdę sporo osób każdego roku decyduje się na pobyt właśnie w Mikoszewie. Do tego przyczynia się fakt, że wieś ta pozytywnie zaskakuje przyrodą w stanie nienaruszonym. Kto marzy o wakacjach na łonie natury, powinien zdecydowanie pomyśleć o pobycie w Mikoszewie. Osoby, które planują wakacje w rejonie Żuław Wiślanych, mogą łatwo znaleźć noclegi w Mikoszewie, gdyż oferta noclegowa () jest dość urozmaicona. Baza noclegowa zarówno w Mikoszewie, jak i okolicznych wsiach obejmuje oferty noclegowe różnych ośrodków.

Ta nadbałtycka wieś ma wiele zalet, wspaniałe krajobrazy to chyba najważniejsza z nich. Osoby, które lubią obcować z przyrodą, mogą poświęcić nieco czasu na odwiedzenie tutejszego rezerwatu Mewia Łacha. Malowniczy rezerwat położony jest nieco na północ od Mikoszewa, przy ujściu Wisły do Bałtyku. Ten przepiękny obszar przyrody powstał w roku 1991 i ma powierzchnię 150 ha. Jedna jego część znajduje się na Wyspie Sobieszowskiej, druga natomiast po wschodniej stronie Przekopu Wisły, w bezpośrednim sąsiedztwie Mikoszewa. Osoby, które zdecydują się na urlop w Mikoszewie mają do rezerwatu naprawdę blisko.

Dlaczego warto odwiedzić rezerwat Mewia Łacha? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że rezerwat ten to miejsce, gdzie znajdują się miejsca lęgowe rybitw (różnych gatunkowych), jak i siedliska innych ptaków. Wycieczka do mikoszewskiego rezerwatu powinna zrobić wrażenie także i na dzieciach oraz młodzieży. Warto zaznaczyć, że od roku 2007 rezerwat Mewia Łacha to jedyne w naszym kraju miejsce gnieżdżenia się rybitw czubatych. A to bynajmniej nie wszystko, ponieważ w rezerwacie można spotkać także wiele innych ptaków. Trzeba nadmienić, że odnotowano tutaj póki co nie tylko lęgi rybitw popielatych, a także przypadek lęgu sieweczki morskiej – jedyny taki w naszym kraju. Z racji tego, że to turyści są w zasadzie największym zagrożeniem dla spokoju ptaków, które mają swoje stanowiska lęgowe w rezerwacie Mewia Łacha, zwiedzanie jest możliwe, jednak w dość ograniczonym zakresie. Przez rezerwat prowadzi jedna ścieżka, która biegnie wzdłuż Wisły, aż na samą plażę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>