Myślenice – aktywnie i rodzinnie

Myślenice to miasto powiatowe położone w województwie małopolskim, które jest doskonałym miejscem na spędzenie kilku wolnych dni. Można tu odpocząć, zrelaksować się, ale także aktywnie spędzić czas. Co ważne dotyczy to także pełnych rodzin, których pociechy nie będą miały czasu na nudę.

Nastawiając się na dłuższy pobyt w Myślenicach trzeba zapoznać się z bazą noclegową. W tym celu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: „noclegi Myślenice spis”, a wyskoczy wiele możliwości. Będą to między innymi hotele, motele i pensjonaty dla tych, którzy lubią wygodę, gospodarstwa agroturystyczne dla chcących połączyć się z naturą, pole namiotowe i kemping, dla lubiących pełny wypoczynek pod gołym niebem. Można również skorzystać z kwater prywatnych, których baza jest naprawdę spora.

Na początku wizyty w Myślenicach warto zapoznać się z ich historią. Będzie to możliwe podczas wizyty w Muzeum Regionalnym, które ma swoją siedzibę w Domu Greckim, nazwanym tak od przybywających do niego w dawnych czasach kupców ormiańskich, na których mówiono Grecy. Podczas spaceru warto wybrać się do centrum miasta, gdzie znajduje się rynek o kształcie zbliżonym do prostokąta oraz kościół parafialny z XV wieku. W jego wnętrzu można znaleźć między innymi cudowny obraz Matki Boskiej, dzięki któremu miasto zyskało rozgłos. Przy rynku znajduje się najstarsza kamienica – Obońskich pochodząca z XVIII wieku. Na płycie rynku znajduje się fontanna-studnia „Tereska” oraz pomnik św. Floriana. Przy kościele natomiast znajduje się cmentarz, w którego obrębie można zobaczyć XIX wieczne nagrobki oraz Grób Nieznanego Żołnierza.

Po zapoznaniu się z historią warto przenieść się w teraźniejszość i zabrać całą rodzinę w takie miejsca jak: park linowy, strzelnica sportowa, stadnina koni, kort tenisowy, basen letni lub kryta pływalnia albo stok narciarski. Ten ostatni nie jest przeznaczony tylko dla turystów zimowych, ponieważ na jego szczycie znajduje się świetna baza wypadowa do dalszej wędrówki oraz miejsce na ognisko czy grilla. Jeśli zabrane zostały ze sobą rowery to można udać się na wycieczkę po jednym z przygotowanych szlaków, których dokładną rozpiskę można znaleźć na stronie miasta. Dla chcących poczuć przypływ adrenaliny jest downhill lub skatepark. Nie pozostaje więc nic innego, jak zacząć przeszukiwać bazę noclegową i już rezerwować miejsce na wypoczynek czy to letni, czy zimowy. Nie podlega wątpliwości, że w tym mieście nie ma nudy, a każdy dzień można wypełnić inną atrakcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>