Niebanalne widoki i ciekawe historie – Gorlice

Jeżeli lubicie nieco większe miejscowości, w których jest wszystko pod ręką, ułatwiony transport, a do tego wiecie, że i tak w niej wypoczniecie, bo jest to coś, czego oczekujecie, jest to Waszym sprawdzonym sposobem na urlop, koniecznie rozważcie taką miejscowość jak Gorlice.

Położone w Małopolsce, od wielu już lat kuszą turystów do odwiedzin w ich skromnych progach. Kuszą swoją malowniczością, oryginalnością, zdrowymi warunkami środowiskowymi i niebanalnymi widokami pierwszej klasy, nie wierzycie? A więc koniecznie musicie przekonać się o tym na własne oczy!

Gorlice są zamieszkiwane przez 30 tysięcy mieszkańców. Plus minus. Wiadomo, że liczba będzie nieco się zmieniała. Nie jest to duża liczba, ale nic nie szkodzi, bo Gorlicom niczego nie brakuje. Znajdziecie tutaj wspaniałe okoliczności przyrody, polecamy wybrać się zwłaszcza na najwyższy szczyt tutejszego Beskidu Gorlickiego – wzgórza Musiałówki. To tylko 379 metrów nad poziomem morza, zmęczyć się nie można za bardzo, ale na pewno poprawicie swoją kondycję i układ odpornościowy. Być może znajdziecie tutaj również natchnienie, jeżeli go poszukujecie.

Baza noclegowa tego miasteczka jest dobrze rozbudowana. Zbiór miejsc noclegowych od dawna cieszy się popularnością, a miasto – jak się wydaje – jest gotowe przyjąć dziesiątki tysięcy turystów. Warto mieć to na uwadze i szukać najlepszych dla siebie opcji spędzenia nocy w tym mieście. Ci, którzy mieli już przyjemność skorzystania z takiego zakwaterowania w tym mieście zgodnie uznają je za jedne z najlepszych nie tylko w okolicy, ale nawet w całej Małopolsce i ogółem warte polecenia.

Gorlice to nie tylko przepiękne okoliczności przyrody, ale także ciekawy rys historyczny. Samo powstanie tego miasta, które ma praktycznie podwójny początek, bo zostało utworzone w 1355 roku na prawie polskim, a 1417 niemieckim, jest już ciekawostką samą w sobie. Absolutnie nie można zapomnieć o postaci, dzięki której Gorlice przeżyły prawdziwy okres swojej świetności, swój renesans i mowa tu oczywiście o Ignacym Łukasiewiczu, ojcu przemysłu naftowego na tych ziemiach. To jednak nie są jedyne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, będąc w tym mieście na wakacjach. Wiele innych ciekawostek można się dowiedzieć na miejscu, dlatego warto jest wybrać się do tego miasta na urlop, warto jest wziąć kilka dni wolnego i tutaj przyjechać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>