Nordic Walking w Karwi i okolicach

Karwia to niewielka nadmorska miejscowość położona we wschodniej części Wybrzeża Słowińskiego. Najbliższe miasto – Władysławowo leży w odległości 16 km. Natomiast do sąsiedniej Jastrzębiej Góry jest ok. 7 km. Wieś obecnie pełni rolę letniska, które co roku przyciąga rzesze turystów. Mogą oni skorzystać z dosyć bogatej oferty noclegowej [Karwia➤Noclegi➤Meteor]. Dominują tutaj pokoje gościnne i kwatery prywatne. Jednak dla osób szukających taniego noclegu dobrym wyborem będą domki letniskowe lub pola kempingowe. Poszukujący wyższego standardu znajdą komfortowe pensjonaty lub ośrodki wypoczynkowe.

Coraz popularniejszym sposobem spędzania wolnego czasu staje się chodzenie z kijkami, czyli nordic walking. Jest to sport o wielu walorach zdrowotnych, angażujący aż 90% mięśni całego ciała. Co najważniejsze, może go uprawiać niemal każdy, bez względu na wiek, płeć czy kondycję. Dużą zaletą tej formy aktywności fizycznej jest również to, że można się jej łatwo i szybko nauczyć. Dla miłośników nordic walking na terenie Karwi oraz pobliskiej Jastrzębiej Góry wyznaczono trzy trasy o różnej długości i stopniu trudności. Przecinają się one w kilku miejscach, co daje możliwość wyboru różnych wariantów treningu, zapewniając tym samym dużą swobodę trenującym. Dzięki temu, te trzy szlaki o łącznej długości 32 km szybko się nie nudzą. Dla ułatwienia na tych doskonale oznakowanych trasach przygotowano opisy ćwiczeń i mapki. Najdłuższa i najtrudniejsza oznaczona została kolorem czarnym. Na pokonanie 16 km trzeba poświęcić około 3 godzin. Prowadzi z Jastrzębiej Góry przez Karwieńskie Błota do Karwi oraz Ostrowa a następnie wraca do punktu początkowego. Trasa czerwona o długości niespełna 11 km ma swój początek przy Bulwarze Nadmorskim w centrum Jastrzębiej Góry. Szlak przechodzi obok latarni Rozewie, a następnie przez Lisi Jar w kierunku plaży, potem lasem wraca na miejsce rozpoczęcia treningu. Zielona – najłatwiejsza i zarazem najkrótsza, bo 5,5 kilometrowa pętla również rozpoczyna się na Bulwarze Nadmorskim. Dalej biegnie przez punkt widokowy na klifie, a kolejno schodzi w stronę wejścia na plażę nr 25. Później z tunelu pod ul. Pucką  prowadzi wąwozem w kierunku Drogi Rybackiej. W dalszym odcinku wiedzie uliczkami Jastrzębiej Góry, by dotrzeć do Gwiazdy Północy, a na końcu wrócić na start. Co ważne, na trasach zlokalizowano punkty pomiaru ciśnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>