Nowy Targ – atrakcje i wydarzenia

Poszukiwaczom niebanalnego sposobu na spędzenie weekendu w górach, amatorom górskich wędrówek i krajobrazów z pewnością przypadnie propozycja wyjazdu na południe Małopolski do jednej z dwóch metropolii Podhala – Nowego Targu. Gdy zdecydujemy się tutaj zajrzeć, nie będziemy żałować naszego wyboru. Miasto stanowi ciekawy i wygodny punkt wypadowy w góry (Gorce, Tatry), blisko też jest stąd do różnych ciekawych zakątków Podhala (Zakopane, Poronin, Białka Tatrzańska), w południową część Gorców (Rabka-Zdrój, Chabówka), na pobliską Orawę (Zubrzyca Górna, Chyżne) czy Spisz.

Atrakcyjna lokalizacja miasta (punkt wypadowy do obranych górskich wycieczek, w rejony ciekawe turystycznie, dogodna komunikacja) z bogatą bazą noclegową oraz niestandardowa oferta noclegów (➯info meteor), to z pewnością atuty stawiające Nowy Targ w czołówce podhalańskich miejsc do nocowania, zarówno latem jak i zimą. Odwieczna tradycja miasta – czwartkowe jarmarki (odbywają się też w soboty) to atrakcja wpisana od stuleci w ten rejon podhalańskiej góralszczyzny. To tutaj od lat zaopatrzymy się w słynne zimowe kożuchy, na olbrzymim targowisku kupimy góralskie rękodzieło i mamy możliwość zakupu świeżych wyrobów regionalnych – oscypki, bundz.

Nowy Targ to także miasto corocznego Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II, zimowa stolica hokeja, a także siedziba Aeroklubu Tatrzańskiego – lotnisko przy drodze prowadzącej w kierunku pobliskiej Bukowiny Tatrzańskiej (centrum narciarstwa, termy spa). Oferta lotów widokowych nad okolicą Nowego Targu, lotów nad Tatrami, na pewno niejednego amatora podniebnej przestrzeni i pięknych widoków zachęci, by szukać noclegów właśnie pośród dostępnej bazy noclegowej.

W Nowym Targu odbywają się wiosną eliminacje powiatowe do Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży Bandurek. Jest to najstarsza i najbardziej znacząca impreza teatralna w Małopolsce. Wstęp na eliminacje dla publiczności jest ogólnodostępny, a po wielkich wrażeniach sceny warto naszych milusińskich zabrać na pobliskiego Rabkolandu w Rabce czy też Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce, by nagrodzić najmłodszym wytrwałe zmagania artystyczne.

W kalendarz imprez stałych Nowego Targu wpisują się także Podhalańskie Targi Budownictwa, Ogrzewania, Mebli i Wyposażenia Wnętrz. W majowe dni, corocznie Nowy Targ przyciąga wielu producentów, wystawców, zwiedzających, by podczas kilku dni zaprezentować nie tylko lokalnie, ale w szerszym gronie branżę potencjału gospodarczego regionu (budownictwo drewniane, usługi cieśli, itp.). Imprezie targów towarzyszy równocześnie Wystawa Moto. Targi odbywają się na terenie Miejskiej Hali Lodowej przy ul. Parkowej, w okolicy miejskiego parku, niedaleko rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>