Plaża i atrakcje w Sopocie

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Sopocie [facebook.com/MiastoSopot/] jest plaża. Piasek i woda to jedno, jednak uwagi nie można zwracać tylko na cechy charakterystyczne dla zwykłej plaży.

Widoki
Sopocka plaża charakteryzuje się idealnie złotym i miękkim piaskiem, który zachęca turystów do odpoczynku tak samo, jak lipa z utworu Kochanowskiego. Dodatkowo, do miejsca tego można bardzo łatwo trafić – przewoźnicy oferują dojazd do słonecznego piasku. W bliskiej okolicy znajdują się cztery parkingi, które umożliwić mogą zostawienie swoich rzeczy w bezpiecznym, strzeżonym miejscu.

Gastronomia
Każdy myślący przedsiębiorca wie, że biznes najbardziej opłacalny jest w miejscach, gdzie przebywa wiele osób. Z tego powodu przy plaży znaleźć można wiele lokali gastronomicznych, które zaspokoją potrzeby zarówno ekskluzywnej pary turystów, jak i rodziny przebywającej dzień w dzień w tym samym miejscu. Japoński turysta przyzwyczajony do sushi nie będzie zawiedziony – sopockie restauracje oferują wiele dań zawierających azjatyckie składniki. Skandynawski podróżnik, który gustuje w ciepłych potrawach (jak to bywa w miejscach zimnego klimatu) także nie będzie musiał brać ze sobą walizki pełnej jedzenia. Skosztować bowiem można tu gorącej, pitnej czekolady jednego z najbardziej znanych producentów słodyczy. Właściciele restauracji oferują dania charakterystyczne dla wielu państw świata. Żaden turysta nie poczuje się zapomniany.

Noclegi Sopot
Proporcjonalnie do restauracji, hoteli również jest wiele i również są różnorodne. Baza noclegowa Sopotu jest jedną z najbardziej rozwiniętych w polskich miastach nadmorskich. Oferty są różnorodne, co przyczynia się do znalezienia najlepszej oferty dla każdej osoby czy rodziny. Istnieją portale internetowe, które oferują możliwość sprawdzenia sopockich noclegów – . Doprowadza to do możliwości zapoznania się z ofertą i jakością hotelu czy innego miejsca noclegowego. Baza wypoczynkowa przy plaży jest równie dobra – różnorodność ofert doprowadzić może do zawrotu głowy, a wybranie noclegu blisko plaży nie graniczy z cudem.

Atrakcje plaży
,,Jeśli nie byłeś na molo w Sopocie, a chwalisz się, że byłeś w tym mieście, tak naprawdę w nim nie byłeś” – głosi jedno z nowocześniejszych powiedzeń. Nie jest to rzeczą dziwną. Molo w Sopocie jest bowiem najdłuższym tego typu drewnianym obiektem w Europie – jego długość to około pół kilometra, w jego głowicy zaś ujrzeć możemy przystań,,Molo”. Niestety aktualnie pozwolenie wejścia na molo mają ci, którzy uiszczą odpowiednią opłatę. Nie będzie jednak to duży wydatek ze względu na możliwość zobaczenia pięknego widoku, a także zrobienia zdjęć zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych (sesja ślubna w takim miejscu będzie czymś niepowtarzalnym). Nawet jeśli nie mamy odpowiednich funduszy, w internecie pełno jest transmisji ukazujących bieżący stan obiektu. Molo jednak nie jest jedyną atrakcją plaży. Znaleźć tu można baseny ze słodką wodą, zjeżdżalnie, boiska sportowe. Organizowanie tu są różne turnieje sportowe, a nad wszystkim czuwają ratownicy.

Czy warto wybrać się do tego miejsca? Oczywiście jednak warto wcześniej zastanowić się nad miesiącem podróży oraz odpowiednim noclegiem. W lipcu i sierpniu hotele są przeludnione. Lepiej wybrać miesiąc ciepły, który nie jest często wybierany przez turystów – np. kwiecień lub październik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>