Spacery po Gąskach i okolicy

Niedaleko Mielna oraz Sarbinowa leżą Gąski – niewielka miejscowość turystyczna, której niewątpliwym atutem jest cicha i spokojna okolica, pozwalająca nam na spędzenie naszego urlopu tak, jak tego chcemy. Przy okazji tutejsze środowisko nie jest zanieczyszczone – lasy filtrują powietrze, a sama woda także jest bardzo czysta. Z tego powodu kwitną tutaj różne sporty wodne, uprawiane w okolicach Gąsek.

Dużą atrakcją jest oczywiście sama plaża. Jest ona szeroka i piaszczysta, przez co zmieści się tutaj naprawdę wielu turystów i dla nikogo nie zabraknie miejsca. Należy ona do bardzo czystych terenów, co również jest dużym atutem. Można nie tylko poleżeć i poopalać się – jest tutaj także wiele możliwości spędzenia czasu aktywnie, dobrze jest przejść się na spacer i trafić do urokliwych okolicznych miejscowości.

Jeśli myślimy o dłuższym spacerze lub o wycieczce rowerowej, to warto udać się około 10 kilometrów na zachód, gdzie położona jest miejscowość Ustronie Morskie. Znajduje się tam drewniane molo oraz Dom Chleba, który zwiedzić można za darmo, a przy okazji zaopatrzyć się w lokalne wypieki. Idąc dalej trafiamy do Sianożęt, gdzie również można się zatrzymać i coś zjeść albo odpocząć na plaży.

Jeszcze bardziej na zachód położony jest Bagicz. Tutaj znajduje się najstarszy dąb w Polsce, przy którym można usiąść, nabrać nieco energii, a o samym drzewie dowiedzieć się wielu ciekawostek z tablic dydaktycznych. Jeśli nadal mamy siły na podróżowanie, to warto odwiedzić przy okazji Kołobrzeg, który łączy się z Bagiczem, a jadąc do miasta miniemy także stare lotnisko, które obecnie przyjmuje ruch turystyczny.

Po tak długiej wycieczce należy odpocząć, co można uczynić po powrocie do Gąsek. Trzeba wcześniej zarezerwować odpowiednie dla siebie noclegi. Gąski oferują jednak tyle miejsc noclegowych, że znaleźć coś dla siebie można także przyjeżdżając w ostatniej chwili. Branża noclegowa miejscowości to kilka ośrodków wczasowych, prywatne kwatery, hotel w zabytkowym Pałacu Morskim oraz campingi.

Gąski oferują też wiele innych możliwości na spędzenie wolnego czasu, zarówno na miejscu, jak i w sąsiednich okolicach. Oprócz Ustronia Morskiego i Kołobrzegu, warto odwiedzić Mielno oraz Sarbinowo, gdzie znajduje się piękny, zabytkowy kościół. Cała okolica pocięta jest siecią polnych i leśnych dróżek, dlatego nadaje się idealne na zwiedzanie rowerem, na co właśnie decyduje się wielu turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>