Stefan Żeromski a Siedlce

Siedlce to szczególnie ciekawe miejsce na mapie Polski. Na szczególną uwagę w tym mieście zasługuje ławeczka Stefana Żeromskiego. Została ona odsłonięta 12 maja 2011 roku ku pamięci tego bibliotekarza, pisarza i społecznika. W młodości od 2 grudnia, roku 1889 do 17 sierpnia 1890 roku Żeromski pracował jako guwerner w Łysowie. W roku 1913 poślubił Annę, która była siedlczanką. Jego córka Monika Żeromska w poszukiwaniu zapamiętanych miejsc wracała w rodzinne strony. W latach 1964 oraz 1969 odwiedzała Publiczną Miejską Bibliotekę w Siedlcach.

Polecanym miejscem, które warto odwiedzić jest Park Miejski Aleksandria z XVIII-XX wieku, który usytuowany jest przy pięknej Rezydencji Ogińskich. Około roku 1768 na terenie rozległego kompleksu wytyczono sieć alejek spacerowych. Stawki połączone kanałami dopełniały całości krajobrazu. W wieku XIX park potrzebował odnowienia, które spowodowało zatarcie formy z czasów księżnej Aleksandry. Wielkość zieleńca została okrojona w XX wieku.

Zostając na dłużej w owej miejscowości warto skorzystać z oferty, aby dobrze poznać okolicę. Aby wybrać dogodne dla nas noclegi Siedlce prezentują swoje propozycje na stronach internetowych, gdzie w łatwy sposób możemy porównać je cenowo i pod względem standardu. Polecanym obiektem jest „Kwatera Prywatna U Zosi”. Obiekt ten jest usytuowany w Siedlcach przy ulicy Wesołej 17. Oferuje swoim gościom 17 miejsc noclegowych. Posiada w swojej ofercie pokój jednoosobowy, 2 pokoje dwuosobowe, pokój trzyosobowy, pokój czteroosobowy oraz pokój pięcioosobowy. Zlokalizowane są one w domku jednorodzinnym. Część z nich posiada własną łazienkę oraz dostęp do wyposażonej kuchni. Dodatkowo do dyspozycji gości oddano samodzielne piętro, na którym usytuowano pokój jednoosobowy, pokój dwuosobowy, pokój trzyosobowy oraz łazienkę i aneks kuchenny. Na terenie, na którym został wybudowany hotel są dostępne miejsca parkingowe. Znajdują się one na ogrodzonej posesji, gdzie bez obaw można zostawić samochód.

Innym miejscem, gdzie można się zatrzymać są „Pokoje Gościnne U Kasi”. Są one zlokalizowane w Siedlcach przy ulicy Zambrowskiej 5. W ofercie znajduje się 20 miejsc noclegowych. Wszystkie oferowane pokoje są komfortowo wyposażone oraz posiadają eleganckie łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>