Sudety – rzeźbione wiatrem, wodą, słońcem i mrozem

W Sudetach nie brak atrakcji turystycznych. Przybywając na te tereny można liczny na wspaniałe krajobrazy, walory naturalne, ale także wiele miejsc, gdzie historia i kultura na dobre odcisnęły swój ślad. Przemierzając szczyty, natknąć się można na wiele atrakcji, które sprawią, że pobyt tu będzie niezapomniany. Jednym z takich miejsc jest skalne miasto Adraszpaskie Skały. Znajduje się w górach Stołowych, będących częścią Sudeckiego pasma górskiego. Leżą dokładnie w Wyżynie Broumowskiej, niedaleko Kudowy-Zdroju. Piękne rzeźby skalne utworzone zostały przez działanie wiatru, wody, słońca i mrozu. Są niezwykłym wytworem natury, który dziś jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w tej okolicy.

Dla miłośników historii i architektury z pewnością ciekawym miejscem będzie Książ. To piastowska budowla pochodząca z XIII wieku. Jej największymi atutami są wspaniała konstrukcja i położenie w niezwykle malowniczej okolic. Na terenie zamku znajduje się Stanina Ogierów Książ, można więc urządzić sobie konną przejażdżkę po okolicy. Dzięki niezwykłym krajobrazom, będzie ona niezapomnianym wydarzeniem i zwieńczeniem wypoczynku w Sudetach.

Kolejna atrakcją jaka jest tu organizowana, są cykliczne, co roczne wystawy florystyczne. Wtedy piastowski zamek usłany jest tysiącami rodzajów kwiatów. Przyciąga to co roku wielu turystów, zwłaszcza miłośników florystyki. Nie można też zapomnieć o wypadzie do Kłodzka. Znajduje się tam mnóstwo zabytków i pięknych terenów spacerowych. Jednym z najbardziej popularnych miejsc jest Twierdza Kłodzka oraz Podziemna Trasa Turystyczna im. Tysiąclecia Państwa Polskiego. Ciągnie się ona przez liczne piwnice i korytarze, które niegdyś drążyli tutejsi mieszkańcy w celach militarnych i gospodarczych. Jej długość to około pół kilometra i ciągnie się pod ziemią. Z pewnością warte zobaczenia i przeżycia.

Tak wiele atrakcji sprawia, że w Sudetach można spędzić nawet cały rok i nie zdążyć zwiedzić i obejrzeć wszystkiego. Dlatego baza noclegowa jest wyjątkowo obszerna aby pomieścić setki turystów przybywających tu na przestrzeni całego roku. Lokalne noclegi to ogrom możliwości, przystępne ceny dostosowane do warunków, oraz komfort wypoczynku, dzięki licznym udogodnieniom. Warto zająć się rezerwacją już dziś. Można też liczyć na zniżki i dogodne ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>