Wypoczynek dla każdego, czyli Chłopy

Województwo zachodniopomorskie obfituje w miejscowości o charakterze typowo turystycznym. Jest tu tak wiele miejscowości, które warto odwiedzić, że naprawdę jest z czego wybierać. Niezwykle atrakcyjnym miejscem dla turystów, poszukujących prawdziwego relaksu na urlopie, są Chłopy.

To mała wioska, która zachowała wszystkie elementy wioski rybackiej. Leży ona w gminie Mielno (http://wikipedia.org) na Wybrzeżu Słowińskim. Można wiele dobrego powiedzieć o tej miejscowości, dlatego jest chętnie odwiedzana przez turystów nie tylko w sezonie, ale także poza nim. Chłopy kojarzą się z kilkoma znanymi filmami, bo wiele scen było w tym miejscu kręconych. Do nich można zaliczyć serial „Miłość na wybiegu” oraz film „Oda do radości”. To ciekawostka, która przyciąga tu wielu kinomaniaków.

W Chłopach można pobyć na czystej plaży i spędzić miło czas na kąpielisku. Można tu spacerować brzegiem morza, zbierać wyrzucone muszelki, podziwiać pływające statki czy kąpać się w morzu. Co ważne nad samą wodą można skorzystać z klimatu bogatego w jod, który wspaniale wpływa na drogi oddechowe, co poprawia ogólny stan zdrowia. Będąc na plaży w Chłopach, można zobaczyć wspaniałe kutry rybackie, które po połowach są wyciągane na plażę. Co więcej rybacy bezpośrednio po połowach sprzedają na plaży swoje ryby, ma się więc pewność, że kupuje się świeży i zdrowy produkt.

Jeśli chodzi o noclegi w Chłopach, to mimo tego, że miejscowość jest dosyć mała, to jednak jej baza noclegowa ma sporo do zaoferowania. Jeśli ktoś przede wszystkim ceni sobie wygodę i na wczasach chce porządnie wypocząć, powinien się zdecydować na pokój w pensjonacie. W takim pensjonacie panuje iście domowa atmosfera, co wiele przyjezdnych szczerze docenia. Ponadto zaplecze noclegowe () to także domki letniskowe, położone w spokojnej okolicy. Domki te są kompletnie wyposażone, mają aneks kuchenny i taras, gdzie przy odpowiedniej pogodzie można sobie zrobić grilla. Inną propozycją są kwatery prywatne, gdyż wielu mieszkańców wynajmuje swoje domy przyjezdnym. Noclegi w Chłopach są w miarę tanie, bo nie ma tu dużego ruchu. Miejscowość tę tym bardziej warto odwiedzić, bo jest to idealne miejsce zarówno na letni, jak i na zimowy wypoczynek. Jeśli ktoś lubi cieszyć się spokojem, docenia bliski kontakt z naturą i chce odpocząć w malowniczej okolicy to wczasy w Chłopach na pewno go usatysfakcjonują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>